Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orchideje

 

„Taková krásná orchije, to ste si neměl dělat škodu, to si ta naše holka ani nezaslouží...“

Svoji první orchidej jsem si pořídila někdy koncem roku 2009. Patrně jako téměř každý začínající orchidejář - tedy i já - jsem si donesla ze supermarketu jeden phalaenopsis s tím, že po odkvětu nejspíš skončí v koši. Za pár dní jsem začala uvažovat, že bych phalence přece jen měla pořídit kamarádku a protože se zrovna blížily moje narozeniny, bylo o dárku rozhodnuto. Do dvou měsíců se doma zabydlelo 5 kousků phalaenopsis. To už jsem si řekla, že při takovémto „množství“ orchidejí bych přece jen měla zjistit nějaké informace o pěstování, a tím se to všechno rozpoutalo. Hledání na internetu, první, druhá, třetí knížka o orchidejích a samozřejmě další a další orchideje. V současné době mám něco přes 50 kousků a zatím věřím, že to není konečné číslo. Bohužel jsem odkázaná jen na parapety a místnosti nejsou nafukovací. Doufám, že časem udolám manžela (který polevuje víc a víc) a něco se pro ty holky vymyslí.

Orchideje mám v několika druzích, začínala jsem pro jistotu pokud možno těmi nejjednoduššími kříženci, teď se pomalu přesouvám na botanické orchideje. Nejsem kdovíjaký pěstitel – občas mám pocit, že spíš jen zachraňuji co jsem napáchala, než pěstuji (hlavně v zimním období). Zatím se ale nehodlám vzdávat a seznam druhů, které bych si ráda pořídila, je pořád dost dlouhý.

Doufám, že se časem dostanu k tomu, abych tady ke každému druhu co mám něco málo napsala. Zatím se omezuji jen na fotogalerii, kde se pokusím alespoň stručně něco uvést.

Fotogalerie zde na webu:

Orchideje botanické
Hybridy

Fotogalerie na rajčeti:

www.orchijky.rajce.net